O NÁS

MIKRON SLOVAKIAFirma MIKRON SLOVAKIA s.r.o. so sídlom v  Bratislave a prevádzkou v Nových Zámkoch vznikla v apríli 1995. Spočiatku so zameraním na predaj rezného náradia, nástrojov a meradiel. Od meradiel sa odvíja aj názov firmy MIKRON (odvodené od mikrometer). V počiatkoch zamestnávala troch zamestnancov. Postupne sa zvyšoval aj sortiment ponúkaného náradia, najprv sa rozšíril predaj pílových pásov a neskôr aj pásových píl. Postupným nárastom predaja sa zvyšoval počet zamestnancov a aj portfólio zákazníkov. V roku 1996 vzniká MIKRON MORÁVIA s.r.o. v Měříne v Českej republike s podobným zameraním pre trh v ČR. V roku 2000 je založená aj kooperujúca firma v Maďarsku MIKRON HUNGÁRIA Kft. V oboch prípadoch sa jedná o spolupracujúce firmy.

Od januára 2000 je výhradným predajcom pílových pásov EBERLE pre Slovenskú republiku a Maďarskú republiku. EBERLE patrí do európskej špičky výrobcov bimetalových pílových pásov, ktoré tvoria doménu ich výrobného programu. Firma vlastní zváracie centrum IDEAL na zváranie pílových pásov. Pílové pásy EBERLE máme skladom a zvárame ich podľa požiadaviek zákazníka. Poskytujeme tiež servis a opravy pílových pásov. Zárukou je naša dlhoročná skúsenosť s predajom a servisom pílových pásov. 

Od roku 2002 svoju činnosť zameriava na predaj obrábacích strojov, rezného a upínacieho náradia, meracej a deliacej techniky. Mikron na českom trhu zastupuje firma MIKRON MORÁVIA s.r.o. a na maďarskom trhu MIKRON HUNGÁRIA Kft. Hlavným produktom firmy je predaj a servis CNC obrábacích strojov.
Firma je od roku 2004 exkluzívny dovozca CNC obrábacích strojov LEADWELL a Pinnacle pre Slovenskú republiku, Českú republiku a Maďarskú republiku.

V máji 2004 sme získali výhradné zastúpenie firmy G. CAPORALI srl. (Taliansko) pre Slovenskú republiku, Českú republiku a Maďarskú republiku. Firma CAPORALI vyrába držiaky nástrojov pre obrábacie stroje (ISO držiaky, HSK držiaky a VDI držiaky). Má široký sortiment klieštin, upínacích čapov a príslušenstva ku držiakom. Pre väčší výber pásových píl sa firma stala exkluzívnym dovozcom firmy WAY-TRAIN a EVERISING pre Slovensko. EVERISING je výrobcom aj produktívnych CNC kotúčových píl na kovové materiály.

Od roku 2007 získava výhradné zastúpenia pre Slovenskú republiku významného Japonského výrobcu rezného náradia TUNGALOY. V roku 2012 rozširuje výhradné zastúpenia pre Slovenskú republiku, Českú republiku a Maďarskú republiku firiem ACCUTEX – CNC drôtové rezačky, PALMARY – NC a CNC brúsky na guľato, EQUIPTOP – NC a CNC brúsky na plocho, SANCO – CNC horizontky, CNC veľké obrábacie centrá a CNC portálové centrá.

Od roku 2013 sa stáva výhradným zástupcom pre Slovenskú republiku a Maďarskú republiku významného výrobcu pásových píl z Českej republiky firmy PEGAS-GONDA s.r.o.

Výhradné zastúpenie produktov značky KINKELDER sme získali v roku 2016 pričom je úspešným celosvetovo predávaným výrobcom pílových kotúčov.

Zázemie firmy

MIKRON SLOVAKIAFirma MIKRON SLOVAKIA, s.r.o. disponuje administratívnou budovou so servisným, obchodným a ekonomickým oddelením. V administratívnej budove sa nachádza aj školiace stredisko, kde sú k dispozícii spravidla 2 CNC stroje na študijné a predvádzacie účely. Ďalej disponuje zvarovňou pre pílové pásy a viacerými skladmi. 

  • Sklad náhradných dielov pre CNC obrábacie stroje a pásové píly,
  • Sklad nových CNC strojov, 
  • Sklad nových pásových píl, 
  • Sklad upínacieho a rezného náradia, 
  • Skladom pílových pásov.
Firma úzko spolupracuje aj s kovovýrobou S&S Kovovýroba s.r.o., ktorá má prevádzku v obci Bánov, ktorá je tiež členom skupiny Mikron.
LeadwellPinnacleSacoAccuteXEquiptopPEGAS – GONDAKinkelder